LT EN
Pradžia

Naudinga žinoti

Kasos aparatų atsiradimo istorija

Kasos aparatų atsiradimo istorija

Kasos aparato atsiradimo istorija.

1879 metais JAV vienos parduotuvės savininkas James'as Ritty išrado kasos aparatą.

Kasdieną dingdavo dalis parduotuvės dienos pajamų. James'as suprato, kad kažkuris iš darbuotojų pasisavindavo pinigus, todėl reikėjo užkirsti kelią vagystėms. Jis sugalvojo ir sukonstravo pinigų registravimo aparatą, kuris kaskart įdedant ar išimant pinigus iš jo stalčiaus keldavo didelį garsą.

Tokiu būdu darbuotojai negalėdavo tyliai, be James’o žinios, paimti pinigų. Garsas buvo toks nemalonus ir ausį rėžiantis, kad apie pirmąjį kasos aparatą žmonės su humoru sakydavo, jog jis “gali mirusį prikelti”.

 

Šiais laikais kasos aparatai labiausiai naudojami mažmeninėje prekyboje. Jie atlieka tokias funkcijas: spausdina pinigų gavėjo rekvizitus, prekių kainas, kiekius, išsaugo mokėjimų duomenis, skaičiuoja mokėjimo sumas, apyvartas, fiksuoja kliento mokėjimo būdą ir kt.

Lyginant pirmuosius kasos aparatus, kurie tik saugojo grynuosius pinigus ir rodė po vieną pajamų eilutę, tai šiuolaikiniai kasos aparatai yra nesulyginamai pasikeitę ir atlieka daug įvairių modernių funkcijų

Kasos aparatai skirstomi į tris pagrindines kategorijas.

 

Klasikiniai kasos aparatai

Standartinius kasos aparatus dažniausiai dar galite rasti mažose parduotuvėse, restoranuose. Integruotas pinigų stalčius atsidaro po to kai darbuotojas patvirtina mokėjimo sumą.

Modernūs klasikiniai kasos aparatai (EKA) ne tik leidžia vartotojui suvesti prekės kainą, bet ir ją priskirti atitinkamam skyriui, kuris būna iš anksto suprogramuotas. Dėl to vartotojas gali analizuoti pardavimų duomenis, matyti, kuris skyrius geriausiai suprekiavo. EKA spausdina kvitą, skirtą pirkėjui, patvirtinantį apie atliktą pirkimą ir sumokėtą sumą.

 

                                                             

Šiuolaikiniai kasos aparatai ir POS sistemos

Moderniose kasose nebereikia ranka suvesti kainos, todėl sumažėja klaidos tikimybė. Pardavimui tereikia nuskenuoti prekės brūkšninį kodą. Kasa „žino“ prekės kainą ir automatiškai nurašo pačią prekę nuo parduotuvės sandėlio. Daugybė šiuolaikinių kasos aparatų modelių yra sujungti su sandėlio valdymo programomis, kurios reikalingos sėkmingam verslo valdymui. Kasos aparatai perduoda į jas duomenis realiame laike, o tai leidžia vadovams operatyviai stebėti prekių pardavimus, laiku vykdyti išteklių užsakymus.

Dėka POS sistemų galima sekti prekių judėjimą, matyti likučius sandėliuose, stebėti pardavimų ypatumus, klientų poreikius ir, remiantis informacija, pateikti klientams specialius pasiūlymus, vykdyti tikslines akcijas, tuo pačiu didinti pardavimus

 

 

Ateities POS – savitarnos kasos, planšetiniai POS ir „debesų“ POS

Vėliausia kasos aparatų karta – tai savitarnos kasos, kurias aptarnauti nereikia parduotuvės darbuotojų, o brūkšninius kodus skenuoja patys pirkėjai. Pirkėjai, nuskenavę prekes, už savo pirkinį susimoka čia pat grynais ar banko kortelėmis. Savitarnos kasos gan sėkmingai skinasi kelią mažmeninės prekybos objektuose Europoje, JAV. Kasų kaina siekia 10,000 USD, o tai yra pagrindinė priežastis, kodėl jos nėra populiarios nedidelėse parduotuvėse.

Įdomu, kokios kasos bus ateityje parduotuvių ir restoranų versle?

Jau tampa įprasta matyti POS sistemas naudojamas planšetiniuose kompiuteriuose, kurios dirba su Windows, iOS, or Android operacinėmis sistemomis, naudotis bevielėmis atsiskaitymo sistemomis. Yra vartotojų, kurie perkėlė POS sistemų duomenų bazes į serverių centrus arba kitaip vadinamus „debesų“ kompiuterijos centrus.

Dar viena naujovė – pirkėjo vežimėliai, kaip važinėjantys kasos aparatai, o prekių brūkšniniai kodai tampa elektroninėmis etiketėmis. Vežimėlis „pažins“ prekes ir suskaičiuos kiek reikia mokėti. Liks tik POS taške sumokėti pinigus.

Netolima ateitis parodys, kuris POS modelis taps populiariausiu.

Užklausa sėkmingai pateikta

*
*
*
*
* - privalomi laukai
Siųsti

Užklausa sėkmingai pateikta

*
Laukiu skambučio